FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Autoklub České Republiky

Veškeré aktuální informace, které se týkají pořádání Mistrovství České republiky naleznete na stránkám Autoklubu ČR. K dispozici jsou zde sportovní řády, činovníci jednotlivých závodů, propozice, technické reglementy a spousta dalších informací o závodění v České republice. navštivte AČR a dozvíte se víc...

Aktualní okruhové informace

Aktuální informace o dění na českých okruzích naleznete na stránkám Automotodromu Most , nebo na stránkách Brněnského okruhu.


Přehled aktualit

Aktuální informace o K&K Racing Teamu

CCT Most - kolize s Pagani Zonda
CCT Most - K&K Racing Team vítězem ve své třídě
K&K Racing Team - další dvoubarevná M3
ČP ŠOW Most - K&K Racing Team 2x na stupni vítězů
K&K Racing Team v nových barvách
K&K Racing Team - Hungaroring 2008
K&K Racing Team - nová krev
Kalendář závodní sezóny 2008

2007
Petr Kačírek jde svou cestou
Parádní zakončení sezóny 2007
A je to tu - 24H Dubai - zdárné zahájení sezóny 2007
Přípravy na The Toyo Tires 24H Dubai 2007 - druhý pokus
Czech Coal Trophy Most - kolize s Pagani Zonda8.6.2008     12:16

Nedělní Sprint stejně jako sobotní závod poznamenalo počasí. Výjezd z boxů byl za mokra a všechny vozy kromě Porsche Jana Vonky, který vyjížděl z boxu i startoval na suchých pneumatikách, vyjeli na mokrých. Trať sice rychle osychala, ale v zadních pasážích bylo stále hodně mokro. Byla to hra buď a nebo. Hned v zaváděcím kole si ale vozy DTM startujíci vpředu zajeli do boxů přezout a v dalším kole je následoval Robert Šenkých a Petr Líbal. "V krátkém sprintovém závodě, který se jede na 12 kol (respektive na 11 kol) je přezutí obrovskou ztrátou, která se dá jen těžko dohonit" říká Marcel Kusín. A došlo na Marcelova slova, Robert Šenkýř se zdržel v boxech příliš dlouho a nedokázal již tak velkou ztrátu dohonit. Marcel tedy bojoval o třetí místo a to se mu také podařilo. Matěj Kotrba měl trochu smůlu. V druhém kole do něj nabourala Pagani Zonda pilotovaná Antonínem Herbeckem, který nedokázal již tradičně zkrotit svůj stroj na konci cílové rovinky a v hodinách narazil do Matěje. Ten ho naštěstí zahlédl a ve snaze zabránit větší kolizi musel pokračovt rovně do kačírku. "Dostal se pode mě Válek se svým BMW nechal jsem mu tedy místo a začal zatáčet o něco pozděli. Vůbec jsem netušil že přiletí ještě jeden vůz a navíc zadkem ne předkem. Trochu mě to překvapilo, když jsem ho uvidel. Musel jsem rovně!" říká Kotrba. Matěj se dostal napříč kačírkem zpět na dráhu a s mírně poškozeným nárazníkem, jedním kolem a uraženým zrcátkem se snažil vrátit do závodu. Ztráta byla už příliž veliká, ale i tak si dojel pro tři body do českého mistráku za šesté místo ve třídě. Oficiální výsledky MMČR.