FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Autoklub České Republiky

Veškeré aktuální informace, které se týkají pořádání Mistrovství České republiky naleznete na stránkám Autoklubu ČR. K dispozici jsou zde sportovní řády, činovníci jednotlivých závodů, propozice, technické reglementy a spousta dalších informací o závodění v České republice. navštivte AČR a dozvíte se víc...

Aktualní okruhové informace

Aktuální informace o dění na českých okruzích naleznete na stránkám Automotodromu Most , nebo na stránkách Brněnského okruhu.


Přehled aktualit

Aktuální informace o K&K Racing Teamu

CCT Most - K&K Racing Team vítězem ve své třídě
K&K Racing Team - další dvoubarevná M3
ČP ŠOW Most - K&K Racing Team 2x na stupni vítězů
K&K Racing Team v nových barvách
K&K Racing Team - Hungaroring 2008
K&K Racing Team - nová krev
Kalendář závodní sezóny 2008

2007
Petr Kačírek jde svou cestou
Parádní zakončení sezóny 2007
A je to tu - 24H Dubai - zdárné zahájení sezóny 2007
Přípravy na The Toyo Tires 24H Dubai 2007 - druhý pokus
Czech Coal Trophy Most - K&K Racing Team vítězem ve své třídě7.6.2008     18:08

Letošní již druhý mostecký úspěch. Po třech hodinách jsme opět dojeli na stupně vítězů. Tentokrát se opravdu zadařilo a radost byla o to větší, že jsme stanuli na stupínku nejvyšším. Začátek závodu byl opravdu dramatický, protože se krátce před výjezdem z boxů strhla obrovská průtrž mračem doprovázená silným burácením. Vzhledem k výpadku proudu na kontrolním stanovišti mosteckého okruhu a doslova potokům na trati, řetitelství závodu několikrát odložilo start. Startovalo se tedy o čtyřicet minut později. Závod rozjížděl Marcel Kusín na mokru a vedl si opravdu mistrovsky. Neudělal žádnou chybu a nezúčastnil se ani žádné kolize. Po devadesáti minutách přijel střídat Matěje Kotrbu. Trať ještě nebyla docela suchá a proto jsme zvolili další mokré obutí. Po pár kolech se ale ukázalo, že je třeba obout suché pneumatiky, protože trať rychle osychala. Matěj přijel tedy ještě jednou přezout. Při návratu na trať měl však v patách v té chvíli jedoucího na druhé pozici Dana Suchého. Dan už byl na suchých pneumatikách rozjetý a dostal se tak před našeho jezdce, ten se ho ale držel zuby nehty, protože věděl že jede o prvenství a nechtěl se vzdát tak snadno. "Snažil jsem se držet kontakt a doufal že Dan udělá alespoň nějakou droubnou chybu" říká Matěj Kotrba. To se nakonec opravdu stalo a právě o tom jsou závody. Dan Suchý dostal při nájezdu do retardéru na konci cílovky hodiny a náš pilot toho využil. "Hlásili mi do vysílačky dvacet vteřin náskok a proto jsem mírně zpomalil a snažil se dojet poslední čtyři kola bez problému do cíle" říká Matěj. A podařilo se. K&K Racing team tedy bodoval a v českém vytrvalostním mistráku tak sdílí Marcel Kusín a Matěj Kotrba s Petrem Kačírkem a Danem Suchým první místo. Oficiální výsledky MMČR.