FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Autoklub České Republiky

Veškeré aktuální informace, které se týkají pořádání Mistrovství České republiky naleznete na stránkám Autoklubu ČR. K dispozici jsou zde sportovní řády, činovníci jednotlivých závodů, propozice, technické reglementy a spousta dalších informací o závodění v České republice. navštivte AČR a dozvíte se víc...

Aktualní okruhové informace

Aktuální informace o dění na českých okruzích naleznete na stránkám Automotodromu Most , nebo na stránkách Brněnského okruhu.


Přehled aktualit

Aktuální informace o K&K Racing Teamu
ČP ŠOW Most - K&K Racing Team 2x na stupni vítězů
K&K Racing Team v nových barvách
K&K Racing Team - Hungaroring 2008
K&K Racing Team - nová krev
Kalendář závodní sezóny 2008

2007
Petr Kačírek jde svou cestou
Parádní zakončení sezóny 2007
A je to tu - 24H Dubai - zdárné zahájení sezóny 2007
Přípravy na The Toyo Tires 24H Dubai 2007 - druhý pokus
ČP ŠOW Most - K&K Racing Team 2x na stupni vítězů17.5.2008     17:28

Máme za sebou letošní druhý závodní víkend a musíme se přiznat, že jsme spokojeni. V sobotním vytrvalostním 3 hodinovém závodě jsme sice nedosáhli na nejvyšší příčku, ale druhé místo je pro nás dostatečnou odměnou. Star závodu rozjížděl Marcel Kusín a i přes počáteční melu v první šikaně kde se otočilo do protisměru Lamborghini Gallardo pilotované Milanem Urbanem jsme neutrpeli žádné šrámy. Jedinou nesnází, tak byl pouze kontakt, který utrpěl Marcel zhruba po 60 minutách s Porschem 996 GT3 RS, které nedobrzdilo na konci cílové rovinky a narazilo do našeho vozu. Srážkou jsme utrpěli poškození předního nárazníku a deformaci zvedací nohy. Právě tato závada působila Marcelovi nemalé obavy, že je děje něco s podvozkem vozu. Mechanici naštěstí detekovali závadu za jízdy a Marcel tedy mohl v klidu dokončit svou 90 minutovou jízdu. Marcela vystřídal v boxech Matěj Kotrba a z dotankovaným vozem vyrazil zpátky na trať. Naštěstí nás nepotkala další kolize s jinými vozy a tak bez větších problémů, ale s vypětím všech sil dovezl Matěj naše BMW M3 GTR až k šachovnicovému praporku. Přestože se vyjíždělo na mokrých pneumatikách na startu všichni včetně nás nazuli suché pneu. Poslední kolo závodu dojížděl Matěj za deště. Závod byl tedy načasován svatým Petrem přesně na míru.

V neděli jsme už ale startovali za deště a absolvovali jsme mokrý nedělní závod tedy na mokrých pneumatikách. Start vyšel Marcelovi dobře. Horší situace čekala na Matěje Kotrbu. "Za deště pokud nejedete z první řady po startu díky rozprášené vodě z vozů, které jedou před vámi prakticky nic nevidíte" - říká Matěj kotrba. Stejná situace ho čekala i v nedělním závodě. Když dojel do šikany musel se vyhnout BMW M3 Roberta Šenkýře, který zůstal stát v protisměru po kolizi s Petrem Kačírkem. "Nebyla jiná cesta, než objet Roberta kačírkem" konstatoval náš jezdec. To Matěje zdrželo a ztratil tak kontakt se zbytkem závodního pole. Výsledek ale ani tak nebyl bez bodů. Matěj si dojel pro 3 body za 6. místo a Marcel dokonce pro 8 bodů za místo 2. Oficiální výsledky MMČR.